Radio Zet z autorskimi obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości

Stacja Eurozetu przyłącza się do programu "Nieskończenie Niepodległa", który zainicjował Ośrodek Karta.

Radio Zet (Eurozet) przyłącza się do programu "Nieskończenie Niepodległa", którego inicjatorem jest Ośrodek Karta. Przez cały 2018 r., w każdy piątek i sobotę o godz. 14 emitowane będzie specjalne wydanie "Wiadomości historycznych" -" Nieskończenie Niepodległa", a w nich 52 opowieści o najbardziej decydujących momentach w historii stulecia. Pasmo wystartuje 5 stycznia.

- Radio Zet zdecydowało się na współpracę z Ośrodkiem Karta, aby świętowanie stulecia niepodległości Polski było przypomnieniem wydarzeń historycznych, a nie jedynie jednorazową relacją rocznicowych uroczystości. Chcemy o historii rozmawiać bez uprzedzeń i bez ideologicznych podziałów - mówi Sławomir Assendi, redaktor naczelny Radia Zet.

Ośrodek Karta uruchomi 5 stycznia 2018 r. program "Nieskończenie Niepodległa”, przyjmując za pomysłodawcą – Andrzejem Pągowskim – znak nieskończoności jako symbol trwałości Rzeczpospolitej. 

Katarzyna Woźniak 403 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.