TVP Kultura z nową oprawą graficzną

Nową oprawę nawiązującą do przedwojnia stworzyła artystka Julia Mirny.

W 2018 r. TVP Kultura odświeża szatę graficzną kanału. Charakterystyczne malowane elementy, font i wzory w pastelowych kolorach zostaną zastąpione wyrazistymi, geometrycznymi formami, nawiązującymi do sławnego w dwudziestoleciu międzywojennym konstruktywizmu polskiego. Autorką obu projektów – aktualnego i nowego – jest Julia Mirny, która współpracuje z TVP Kultura od 2015 r.

Motywem łączącym dotychczasową i nową oprawę kanału są kolaże i animacje oparte na wyciętych zdjęciach głów różnych postaci. W nowej odsłonie graficznej TVP Kultura będą to twarze ikon polskiej kultury lat 20. ubiegłego wieku.

Do korzeni kultury niepodległej Polski nawiązuje też specjalnie skomponowana przez Ignacego Zalewskiego muzyka przeznaczona na orkiestrę symfoniczną. Stylistycznie nawiązuje ona do szeroko pojętego modernizmu muzycznego lat 20. i 30. XX w.: neoklasycyzmu, witalizmu czy ekspresjonizmu.

Razem z wejściem nowej oprawy antenowej nową szatę graficzną otrzyma także strona internetowa kanału.

Piotr Machul 246 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.