BBC Worldwide powołuje w Polsce lokalny zespół programowy

Równocześnie nadawca powiększa dział badań.

BBC Worldwide Polska ogłosiła powołanie lokalnego zespołu programowego dla swoich marek BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle i BBC HD. Składający się z pięciu osób zespół rozpocznie prace w Warszawie w połowie stycznia br. Zmiany kadrowe wspierają bardziej zregionalizowane podejście do zarządzania kanałami.

W zespole programowym znajdzie się senior programming manager, którym został Tom Balfour, dotychczasowy programista kanału BBC Brit. Przenosi się on do polskiego biura z centrali BBC Worldwide w Londynie. Do zarządzanego przez niego lokalnie zespołu dołączą: Joanna Rathe jako programming manager, Aleksandra Graczak i Konrad Lesiewicz jako presentation & media planners oraz Urszula Żukowska jako programming & presentation assistant. Zespół będzie podlegał i raportował bezpośrednio do director of programming, branded services na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w centrali BBC Worldwide w Londynie.

Joanna Rathe wcześniej pracowała jako menedżer ds. programowania w NC+, opiekowała się kanałami Kuchnia+, Domo+, Planete+, a ostatnio jako menedżer ds. zakupów programowych w kanale Metro. Konrad Lesiewicz dołączy do BBC z IPG Mediabrands – U2 Media, gdzie pracował jako senior communication planner. Aleksandra Graczak ma ponad trzy lata doświadczenia w pracy dla międzynarodowych nadawców płatnej telewizji, w tym Viacom i Discovery, gdzie pracowała jako planner programowy i koordynator produkcji on-air. Urszula Żukowska, która będzie asystować nowemu zespołowi, wcześniej pracowała jako koordynator w SDI Media.

Oprócz nowego lokalnego zespołu programowego Dorota Tomas, dotychczas piastująca stanowisko research managera, przejmuje szerszą odpowiedzialność jako head of business development, strategy and research. Wcześniej do jej zespołu jako insight executive dołączyła Tatiana Breslavskaia, która wcześniej pracowała jako starszy analityk w dziale operacyjnym CIB w The Royal Bank of Scotland.

BBC Worldwide jest komercyjnym ramieniem i wyłączną własnością British Broadcasting Corporation (BBC).

Piotr Machul 387 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.