ELiga wprowadza znak jakości

Będzie przyznawany dla turniejów i produktów.

Konsorcjum czterech drużyn e-sportowych tworzących organizację ELiga wprowadza znak jakości dla turniejów i produktów przeznaczonych dla profesjonalnych graczy. Inicjatywa ma na celu poprawę jakości organizowanych rozgrywek i wyróżnienie sprzętu, który nie tylko z nazwy przeznaczony jest dla gamingu.

Znak jakości Eliga dla turniejów będzie przyznawany przez przedstawicieli drużyn: Team Kinguin, Pride, Izako Boars i AGO Gaming, które są założycielami organizacji. Ma być przyznawany imprezom, które mogą stanowić wzór pod kątem jakości zarówno samych zawodów, jak i zasad narzucanych przez organizatorów, kompetencji administratorów i sędziów danej platformy. Inicjatywa ma na celu regulację rynku: wyróżnienie najlepszych i dbałość o komfort zawodników, zapewnienie im jak najlepszych warunków. Docelowo znak jakości ma być gwarantem najwyższych standardów w Polsce. Ubiegać się o przyznanie znaku jakości mogą wszyscy organizatorzy turniejów.

– Polski e-sport znajduje się teraz w fazie dynamicznego rozwoju, związanej z rosnącym zainteresowaniem kibiców, inwestorów, marketerów i mediów mainstreamowych. W tym momencie powinniśmy szczególnie zadbać o wprowadzenie wysokich standardów w działaniach, które stanowią podstawę funkcjonowania branży. Jako ELiga chcemy działać na rzecz rozwoju e-sportu w Polsce i profesjonalizacji rynku, dlatego wpadliśmy na pomysł znaku jakości, który ma spełniać rolę przewodnika dla graczy i właścicieli drużyn – mówi Jakub Paluch, prezes ELigi.

Na innych zasadach funkcjonować będzie natomiast znak jakości ELiga dla produktów i usług. W tym przypadku organizacja przeprowadzi konkurs, którego celem będzie wyłonienie najlepszych usług, produktów i urządzeń przeznaczonych dla graczy komputerowych. W polu zainteresowań organizacji znajdą się zarówno produkty o wypracowanej renomie, jak i te mało znane, które dzięki ustalonym walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym są lub mogą stać się wzorem rozwiązań przeznaczonych dla zawodników sportów elektronicznych (profesjonalistów i amatorów). Najważniejszymi kryteriami oceny produktu będą: nowoczesność, innowacyjność, niezawodność, które bezpośrednio wpływają na poziom technologiczny użyty podczas projektu. Podobnie jak w przypadku turniejów produkty oceniane będą przez przedstawicieli drużyn.

Katarzyna Kacprzak 311 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.