TVP: 200 godzin transmisji z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018

Przygotowano też transmisje internetowe i projekty social mediowe.

Telewizja Polska, zapowiada, że przygotuje 200 godzin transmisji z XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 na antenach TVP1 i TVP2. Kolejne 50 godzin to programy studyjne. Wszystkie występy Polaków i finały wszystkich konkurencji widzowie Telewizji Polskiej będą mogli zobaczyć na antenach otwartych.

Początek dnia olimpijskiego w TVP1 i TVP2 (które często będą transmitować igrzyska jednocześnie) nastąpi tuż po północy, ze względu na różnicę czasu z Koreą Południową. Relacje z zawodów potrwają nawet do godziny 16:00. Później czas na programy: "Halo, tu Pjongczang" (TVP1 ok. godz. 16.20), "Skrót wydarzeń" (TVP1, ok. godz. 16:30) i "Dzień na igrzyskach", w którym zostaną pokazane najważniejsze momenty dnia (TVP1 tuż przed "Wiadomościami" o godz. 19:30).

Do Pjongczang Telewizja Polska wyśle 35-osobową ekipę. W jej składzie znajdą się komentatorzy, siedem ekip reporterskich oraz obsługa produkcyjna. Główne studio olimpijskie będzie zlokalizowane na Woronicza. Telewizja Polska pokaże igrzyska również w sieci. Na stronie Sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport zostanie pokazanych po kilkanaście godzin transmisji dziennie. Specjalne materiały z igrzysk będą przygotowane dla kanałów społecznościowych TVP.

TVP otrzymała na zasadzie sublicencji od Discovery Communications wyłączne prawa do pokazywania Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w kanałach otwartych oraz prawa cyfrowe do transmisji nadawanych w sposób linearny. Discovery, właściciel Eurosportu, posiada pełne prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej, w strefach kibica, a także poprzez swoje platformy cyfrowe.

Igrzyska Pjongczang 2018 trwać będą od 9 do 25 lutego br. Telewizja Polska transmituje igrzyska olimpijskie od 1960 r. (Letnie IO w Rzymie).

Piotr Machul 244 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.