Ruszają zdjęcia do pierwszego polskiego serialu dla Netfliksa

Znamy obsadę serialu, który wyreżyseruje Agnieszka Holland.

Znamy już obsadę pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa. Ośmioodcinkowy serial wyreżyseruje Agnieszka Holland we współpracy z córką Kasią Adamik. Całość będzie filmowana w różnych częściach Polski.

W głównych rolach zobaczymy Michalinę Olszańską, Macieja Musiała, Andrzeja Chyrę, Zofię Wichłacz, Roberta Więckiewicza i Patrycję Wolny. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiada The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall ("Jurrasic World", "Jason Bourne") i Robert Zotnowski ("House of Cards") ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

W przeszłości utytułowana polska reżyser współpracowała już z serwisem Netflix – wyreżyserowała kilka odcinków serialu "House of Cards".

Katarzyna Woźniak 493 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.