McDonald's ogłasza ekologiczne postanowienia noworoczne

Cele McDonald’s to wprowadzenie do 2025 r. recyklingu we wszystkich restauracjach marki oraz przejście w 100 proc. na opakowania pochodzące ze źródeł odnawialnych, produkcji certyfikowanej lub recyklingu.

Sieć McDonald’s ogłosiła swoje globalne plany związane z ochroną środowiska. Cele sieci to wprowadzenie do 2025 r. recyklingu we wszystkich restauracjach marki oraz przejście w 100 proc. na opakowania pochodzące ze źródeł odnawialnych, produkcji certyfikowanej lub recyklingu. Sieć chce ulepszyć swoje opakowania, a celem działań jest znaczne ograniczenie liczby produkowanych odpadów. 

Przedstawione dziś plany koncernu to kolejny krok McDonald’s – już wcześniej firma postawiła sobie cel zakładający, że do 2020 r. 100 proc. opakowań wykonanych z masy papierowej będzie pochodziło z recyklingu bądź certyfikowanych źródeł, które nie przyczyniają się do wylesiania.
Obecnie 50 proc. opakowań przeznaczonych dla gości McDonald’s ma pochodzić ze źródeł odnawialnych, recyklingu lub certyfikowanej produkcji. Z kolei 64 proc. opakowań bazujących na masie papierowej pochodzi z certyfikowanych źródeł lub recyklingu. Ponadto około 10 proc. wszystkich restauracji McDonald’s poddaje recyklingowi opakowania wykorzystywane przez klientów.

Katarzyna Woźniak 574 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.