Agata Lauko prezesem zarządu Netsprinta

Była general manager Zenitha zastąpi Jarosława Dmowskiego.

Od marca br. stanowisko prezesa zarządu Netsprint SA obejmie Agata Lauko, była general manager agencji Zenith (Publicis Media). Zastąpi na tym stanowisku Jarosława Dmowskiego, który z końcem stycznia rozstaje się ze spółką.

Do głównych zadań Agaty Lauko będzie należało zbudowanie i wdrożenie strategicznego planu rozwoju spółki oraz umocnienie pozycji firmy w kategorii marketingu napędzanego danymi. Nowa prezes skoncentruje się na rozszerzeniu kompetencji programatycznych w zespole. Dodatkowo Agata Lauko wspólnie z CEO Grupy Netsprint i kluczowymi menedżerami będzie odpowiedzialna za stworzenie oferty produktowej grupy.

Lauko ma ponad 12-letnie doświadczenie w rozwijaniu rynku digital w Polsce i w regionie CEE. Przed dołączeniem do Netsprint przez osiem lat pracowała w agencji Zenith, gdzie zaczynała jako interactive media manager i interactive media director. Przez kolejne pięć lat zajmowała stanowisko managing directora Performics & Newcast, by w 2015 r. objąć stanowisko chief digital officera, a w lipcu 2016 r. finalnie awansować na stanowisko general managera. Przez ostatnie lata w agencji Zenith Agata Lauko odpowiadała za powstanie spójnej strategii sprzedaży usług online, a także rozwój i umocnienie firmy w obszarach digital, performance marketingu i kontentu. W ZenithOptimedia Group Agata Lauko pełniła również rolę lidera CEE digitalcenter of excellence, koncentrując się na wymianie wiedzy z zakresu digital i umacnianiu kompetencji w tym obszarze w innych biurach agencji w regionie CEE.

Maciej Florek 2390 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.