Polsat mocno stawia na siatkówkę

Nadawca przedłuża i zacieśnia współpracę z Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej - FIVB.

Na mocy umowy zawartej między stacją a Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej - FIVB, Telewizja Polsat przez najbliższych 7 lat będzie transmitowała najważniejszej siatkarskie wydarzenia o randze międzynarodowej. Stacja i kanały sportowe do końca sezonu 2024 roku pokażą 1500 meczów na najwyższym reprezentacyjnym poziomie, m.in. będą transmitować nowe rozgrywki: Siatkarską Ligę Narodów oraz Challenger Cup. Polscy kibice za pośrednictwem Polsatu zobaczą również mecze reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet w Mistrzostwach Świata w 2022 roku, Pucharu Świata w latach 2019 i 2023 oraz w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w 2020 i 2024 roku. Ta umowa to przedłużenie i zacieśnienie współpracy pomiędzy FIVB i Telewizją Polsat.

Mecze nowych rozgrywek - Siatkarskiej Ligi Narodów kibice będą mogli oglądać na sportowych antenach grupy Polsat już od 15 maja do 8 lipca br. Final Six z udziałem sześciu najlepszych drużyn odbędzie między 4 a 8 lipca w przypadku reprezentacji męskich i między 27 czerwca a 1 lipca w przypadku kobiet.

Pakiet nabytych praw obejmuje następujące imprezy: Siatkarską Ligę Narodów (która zastąpi Ligę Światową mężczyzn i World Grand Prix kobiet) – w sumie 130 spotkań w sezonie; turnieje kwalifikacyjne do Siatkarskiej Ligi Narodów – Challenger Cup; turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2020 i 2024; Mistrzostwa Świata mężczyzn i kobiet 2022 oraz Puchar Świata 2019 i 2023.

 

Piotr Machul 379 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.