Dentsu Aegis Network Polska przejmuje Propeller Film

UOKiK wyraził zgodę na transakcję.

Dentsu Aegis Network Polska przejmie dom produkcyjny Propeller Film. Dentsu ma zostać właścicielem 100 proc. udziałów w spółce. Transakcja zostanie sfinalizowana prawdopodobnie jeszcze w pierwszym kwartale br. Zmiany w managemencie Propellera nie są przewidziane. Będzie to pierwszy dom produkcyjny strukturach Dentsu w regionie NCE.

- Inwestycja w studio produkcyjne jest naturalnym krokiem w rozwoju strategii grupy w obszarze tworzenia kontentu, produkcji filmowej i telewizyjnej. Chcemy skalować biznes, a także wykorzystywać kompetencje i tworzyć synergię w regionie NCE oraz EMEA. Od trzech lat na polskim rynku Dentsu Aegis Network Polska jest współproducentem wielu produkcji filmowych - mówi Sławomir Stępniewski, CEO Grupy Dentsu Aegis Network Polska, 

Szczegółów finansowych transakcji nie podano.

Propeller Film został założony w 2006 roku przez Jarka Bolińskiego i Jakuba Kubickiego. Tworzy filmy m.in. dla BZ WBK, Tesco i Carlsberg Polska, zrealizował np. kampanię marki Karmi z Penelope Cruz.

Tomasz Wygnański 710 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.