Skoki narciarskie ulubionym sportem Polaków

Wśród pięciu najbardziej znanych sportowców czterej to przedstawiciele sportów zimowych, wynika z raportu Sponsoring Monitor.

Ulubioną dyscypliną sportową Polaków są skoki narciarskie, a wśród pięciu najbardziej znanych sportowców czterej to przedstawiciele sportów zimowych. Popularne i chętnie oglądane są jednak tylko te dyscypliny, gdzie Polacy odnoszą sukcesy – tak wynika z najnowszego raportu Sponsoring Monitor ARC Rynek i Opinia.

Zgodnie z badaniem za cały 2017 r. skoki narciarskie wyprzedziły piłkę nożną i stały się najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce. Oprócz skoków w pierwszej dziesiątce najbardziej lubianych dyscyplin znalazło się narciarstwo biegowe – na pozycji 6. Kolejne dyscypliny zimowe zajmują dalsze pozycje: narciarstwo zjazdowe na 12. pozycji, łyżwiarstwo szybkie – na 22., biathlon na 23., hokej na lodzie – na 25. oraz snowboard – na 34. pozycji.

W pierwszej piątce najpopularniejszych polskich sportowców jest aż czterech przedstawicieli sportów zimowych. Pierwsze miejsce od lat należy do Adama Małysza, który z karierą skoczka narciarskiego pożegnał się już wiele lat temu (1. miejsce w zestawieniu ogólnym). Kolejni sportowcy to: Kamil Stoch (3. miejsce; na zdjęciu powyżej), Piotr Żyła (4. miejsce) i Justyna Kowalczyk (5. miejsce)

 

Sponsoring Monitor to największe kompleksowe badanie na temat sponsoringu w sporcie i kulturze w Polsce. Realizowane jest przez ARC Rynek i Opinia od kilkunastu lat. W 2017 r. zastosowano miks metod ilościowych - wywiadów telefonicznych (CATI) oraz internetowych (CAWI) z wykorzystaniem ogólnopolskiego panelu ARC Rynek i Opinia - Epanel.pl. Zrealizowanych zostało N=1501 wywiadów CATI oraz N=3510 wywiadów CAWI. Struktura próby w obu badaniach odzwierciedla strukturę populacji Polski wg płci, wieku, województwa, wielkości miejscowości zamieszkania oraz wykształcenia.

Piotr Machul 353 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.