Zdrowy Nabiał - nowa aplikacja mobilna

Projekt jest odpowiedzią na trendy w żywieniu polskiego konsumenta oraz czarny PR skierowany przeciw produktom nabiałowym.

Zdrowy Nabiał to darmowa aplikacja mobilna, która umożliwia sprawdzenie przez użytkownika prawidłowości jego wagi względem wieku i płci (wskaźnik BMI) dla umiarkowanej aktywności fizycznej.

Kolejną funkcjonalnością jest wykazanie ilości składników spożywczych w prostych jak i złożonych posiłkach oraz procentowego spełnienia dziennego zapotrzebowania na nie przez organizm użytkownika. Intuicyjne menu oraz ilości produktów mierzone "domowymi miarami” jak np. łyżeczki czy plasterki sprawiają, że skomponowanie posiłku jest bardzo łatwe i szybkie.

Z kolei baza artykułów spożywczych umożliwia obliczenie zawartości kalorii, białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin oraz minerałów dla większości popularnych na naszych stołach potraw. Aplikacja po wskazaniu % dziennego zapotrzebowania organizmu na dane składniki żywieniowe zaproponuje doskonale zbilansowane menu na śniadanie, obiad i kolację z uwzględnieniem mleka i produktów mlecznych.

Promocja spożycia nabiału poprzez nowoczesną formę komunikacji, jaką jest aplikacja mobilna jest szczególnie skuteczna w grupie tzw. pokolenie Y – milenialsi , a właśnie ta grupa konsumentów najbardziej podatna jest na złe nawyki żywieniowe oraz niedobory substancji odżywczych skutecznie dostarczanych organizmowi przez nabiał.

Aplikacja dla urządzeń z systemem Android dostępna jest w Google Play, a dla urządzeń z systemem IOS w App Store. Można ją także znaleźć na www.facebook.com/aplikacjazdrowynabial/.

Aplikacja Zdrowy Nabiał sfinansowana jest z Funduszu Promocji Mleka.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.