Viacom rusza z kanałem Nicktoons

Program kierowany jest do dzieci w wieku 4-10 lat. Nowa stacja trafia do oferty reklamowej Premium TV.

Viacom International Media Networks uruchamia kanał dziecięcy Nicktoons. Stacja powstała w wyniku przekształcenia kanału Nickleodeon HD. Oferta programowa Nicktoons kierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku 4-10 lat. Stacja ma być pozycjonowana jako pierwszy "komediowy kanał dziecięcy". Oprócz serii animowanych znanych z innych anten Viacomu (m.in. "Wojownicze Żółwie Ninja", "SpongeBob Kanciastoporty", "Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości" i "Pingwiny z Madagaskaru") pojawią się nowości – m.in. "Witajcie w Wayne" czy "Bunsen, ty bestio!".

Kanał nadawać ma 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. – Wierzymy, że Nicktoons znakomicie uzupełni naszą ofertę kanałów dziecięcych – skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym Nick Jr. oraz emitującego animacje i seriale live action Nickelodeon – powiedział Daniel Reszka, ‎vice president Youth & Emerging Brands CEE, ‎Viacom International Media Networks.

Nicktoons trafia do oferty reklamowej Premium TV (TVN Media). O planach uruchomienia kanału pisaliśmy w grudniu ub. r. (Nicktoons - nowy kanał dziecięcy w ofercie Viacomu).

Nadawca, powołując się na dane Nielsen Audience Measurement, twierdzi, że łączny udział kanałów z rodziny Nickelodeon w oglądalności w grupie 4-12 (SHR) za cały rok 2017 wyniósł 13,41 proc., co czyni je najchętniej oglądaną grupą kanałów dziecięcych w Polsce.

Viacom International Media Networks w Polsce ma w portfolio kanały telewizyjne: Nickelodeon, Nicktoons, Nick Jr., MTV, MTV Music, VH1, Comedy Central, Comedy Central Family oraz Paramount Channel HD.

Piotr Machul 223 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.