"Możesz wszystko, ale nie musisz" - nowa kampania PKO BP

Konta dla młodych reklamuje Maciej Musiał. Kampania wykorzystuje media online.

Największy krajowy bank PKO BP rusza z nową kampanią reklamującą konta dla młodych pod hasłem "Możesz wszystko, ale nie musisz". Zatrudnił do niej Macieja Musiała, aktora młodego pokolenia. Poprzez humorystyczne sceny z jego udziałem bank chce reklamować atrybuty oferty – wygody, mobilności i szybkości. Za otwarcie Konta dla Młodych można otrzymać 100 zł do wydania na Allegro.

– W komunikacji marketingowej do młodych stawiamy na wzrost aktywności w internecie, który jest dla nas ważnym kanałem komunikacji. Tym razem występuje Maciej Musiał. Z jego udziałem wchodzimy w świat młodych. Mówimy do nich obrazem i emocjami, czyli ich językiem i w ich stylistyce. Jesteśmy tam, gdzie są oni – w internecie wraz z lubianym i rozpoznawalnym aktorem. Zależy nam na tworzeniu wizerunku marki, która otwarcie komunikuje się z młodymi. Marketing efektywny powinien zaskakiwać odbiorcę i być inspiracją dla naszych klientów i nas samych, jako koło napędowe innowacji i zmian – podkreśla Marek Kozłowski, dyrektor biura komunikacji marketingowej w PKO BP.

W skład kampanii wchodzą cztery spoty, 2-minutowy oraz trzy 15-sekundowe. Będą one emitowane na YouTube, w playerze TVP oraz w mediach społecznościowych. Dodatkowo zostaną wykorzystane formaty bannerowe z wideo w portalach zasięgowych z kategorii rozrywka oraz formaty dla reklamy mobilnej. Równolegle w internecie będą prowadzone działania performance wsparte aktywnością w wyszukiwarkach. Kampania potrwa do końca marca br. Jej kreację opracowała Agencja Warszawa, za działania online odpowiada agencja Artegence, w planowaniu i zakupie mediów uczestniczył zaś dom mediowy Havas Media.

Maciej Burlikowski 1745 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.