L'Oreal stawia na start-upy

Wśród pięciu firm wybranych do pierwszej edycji programu akceleracyjnego dostała się polska firma Cosmose.

– Nie traktujemy start-upów jako konkurencji. Raczej współpracujemy i wspieramy startup-upy. W maju 2016 r L'Oréal ogłosił inwestycję w Founders Factory, wielosektorowy akcelerator cyfrowy i inkubator, aby móc inwestować i wspierać innowacyjne modele biznesowe oparte na platformach cyfrowych – mówi Donata Wolińska, szefowa marketingu L'Oreal Hub Polska i kraje bałtyckie. 

Każdego roku L'Oreal będzie wspierać wzrost pięciu start-upów o największym potencjalne oraz współtworzyć dwa nowe biznesy jako część rocznego programu inkubatora. Do pierwszej edycji projektu zgłosiło się 180 przedsiębiorców z całego świata. Do sześciomiesięcznego programu akceleracyjnego wybrano pięć start-upów, w tym polską firmę Cosmose, założoną przez Mirona Mironiuka (na zdjęciu). Firma wykorzystuje zaawansowane technologie lokalizacji, które pozwalają sprzedawcom na kierowanie reklam online do klientów sklepów stacjonarnych. To jedna z pierwszych firm na świecie, która wpadła na pomysł takiego rozwiązania. Cosmose działa obecnie w Szanghaju i Hongkongu i odniosła już znaczące sukcesy na rynku azjatyckim.

– L’Oréal nie tylko zainwestuje w wybrane start-upy, ale wspólnie z Founders Factory będzie także wspierać ich rozwój. Wewnętrzny zespół ekspertów ds. digitlaowych Founders Factory udzieli praktycznego i operacyjnego wsparcia oraz zapewni opiekę mentorską. L’Oréal wniesie natomiast do projektu wiedzę ekspercką, dostęp do zespołów marketingowych, badań i innowacji oraz ekosystemu – tłumaczy Donata Wolińska. 

Koncern zawarł także partnerstwo strategiczne ze Station F – największym na świecie kampusem start-upowym w Paryżu, dzięki któremu L’Oréal będzie mógł uczestniczyć w rozwoju młodych start-upów w obszarze digital beauty.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.