"National Geographic" ma 130 lat

Czerwcowy numer polskiej edycji współtworzyć mają czytelnicy.

W 2018 r. "National Geographic" obchodzi 130. urodziny. Redakcja polskiej edycji świętować chce po polsku i z polskimi czytelnikami.

Głównym projektem jest kolekcjonerskie wydanie "National Geographic Traveler" poświęcone wyłącznie Polsce.
– Przyzwyczailiśmy się, że "National Geographic" odkrywa świat, pokazuje, jak się zmienia, dlatego z okazji 130-lecia magazynu postanowiliśmy zrobić coś innego – wspólnie z naszymi czytelnikami odkryć Polskę, pokazać, jak jest niesamowita – mówi Agnieszka Franus, redaktor naczelna "National Geographic Polska" i "National Geographic Traveler".

Czerwcowe wydanie "Travelera" będzie w całości poświęcone Polsce, przy czym redakcja zaprasza czytelników do współtworzenia numeru i zachęca do przesyłania reportaży oraz tekstów podróżniczych.
– Pokażcie nam swoje małe ojczyzny, miejsca, które często umykają uwadze autorów przewodników turystycznych, a zasługują na bliższe poznanie. Co roku wybieraliśmy siedem nowych cudów Polski, teraz chcemy pokazać, że tych cudów jest znacznie więcej – dodaje Agnieszka Franus.
Od 1 marca czytelnicy obu tytułów mogą przesyłać e-mailem teksty wraz ze zdjęciami. Szczegółowy regulamin, harmonogram oraz praktyczny poradnik "Jak pisać teksty do Travelera" będą dostępne na stronie National-geographic.pl.

Poza tym przez cały rok będą publikowane artykuły prezentujące sylwetki największych eksploratorów National Geographic. Od wydania 3/2018 na łamach "Travelera" będą publikowane reportaże z najbardziej spektakularnych wypraw eksploracyjnych wspieranych przez towarzystwo. Nowi prenumeratorzy magazynu "National Geographic" otrzymają natomiast w prezencie kolekcję pocztówek ze zdjęciami z projektu Photo Ark, jednej z najważniejszych w ostatnich latach inicjatyw "National Geographic" na rzecz ochrony przyrody.

Polska edycja miesięcznika istnieje od 1999 r. Od roku 2005 wydawany jest również magazyn podróżniczy "National Geographic Traveler", którego treść jest w całości tworzona przez lokalnych dziennikarzy i reporterów. Obydwa tytuły są najchętniej czytanymi czasopismami w segmencie popularnonaukowym oraz podróżniczym w kraju.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.