Nowa Bakoma dla seniorów [wideo]

Marketer wprowadza na rynek produkt Bakoma Senior Active, adresowany do starszej grupy konsumentów. Jego debiut jest wspierany reklamą telewizyjną, nawiązującą to tradycji amerykańskich musicali i przedwojennej polskiej piosenki.

Bakoma Senior Active to jogurt z wysoką zawartością wapnia wzbogacony w witaminę D i niezawierający laktozy. Sprzedawany jest w wariantach łyżeczkowym i pitnym. Marketer chce dotrzeć do konsumentów z przekazem, że wapń i witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu odpornościowego. Ma zdrowy skład i wszystkie najpotrzebniejsze składniki odżywcze.

15-sekundowy spot nawiązuje do konwencji amerykańskich komedii muzycznych z lat 50., jak choćby słynnego musicalu „Wszyscy na scenę”, z Fredem Astairem w roli głównej. W warstwie muzycznej wykorzystano motywy popularnej piosenki „Gwiżdżę na wszystko” w wykonaniu Mieczysława Fogga z 1941 r. Reklamie towarzyszy hasło „Aktywne jest życie seniorów”.

Główną grupą docelową są kobiety w wieku powyżej 60 lat, z dochodem i wykształceniem co najmniej średnim, mieszkające w dużych i średnich miastach. Są to konsumentki prowadzące aktywny tryb życia, preferujące naturalne metody dbania o zdrowie swoje i najbliższych. Dodatkową grupę docelową stanowią kobiety wieku 40-60 lat oraz mające w swoim gospodarstwie domowym osoby w wieku powyżej 60 lat.

Za strategię kampanii reklamowej oraz kreację odpowiada agencja reklamowa Upside, a za produkcję spotu reklamowego dom produkcyjny Video Ex Machina. Reklama jest emitowana w TVN i TVP. Planowaniem i zakupem mediów dla Bakomy zajmuje się dom mediowy UM. 

Tomasz Wygnański 702 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.