"Kobiety mafii" Patryka Vegi przyciągnęły do kin ponad milion widzów

To już czwarty z rzędu taki sukces frekwencyjny reżysera.

Po nokaucie frekwencji "Nowego oblicza Greya" film Patryka Vegi znów pnie się na szczyty boxoffice. "Kobiety mafii” są czwartym z rzędu filmem Patryka Vegi z ponadmilionową widownią. Biuro prasowe dystrybutora Kino Świat szacuje, że jeśli krzywa rosnącej widowni nie straci tempa, w najbliższych dniach powinny przebić wynik "Pitbulla. Nowych porządków” (rezultat 1 433 500 widzów uzyskany w sześć tygodni) i rzucić wyzwanie kolejnym superhitom Vegi, czyli "Botoksowi” i "Pitbullowi. Niebezpiecznym kobietom”.  

Amerykańska produkcja "Czarna Pantera" ustąpiła Vedze, w drugi weekend roku film obejrzało jeszcze 76 498 widzów, łącznie już 350 994 osób. Podobne wyniki drugiego weekendu miały inne filmy Marvela, jak "Spider-Man: Homecoming" (łączny wynik 493 247 widzów), "Strażnicy galaktyki 2" (łącznie 574 920) czy "Logan: Wolverine" (razem 449 749). Na tle tych tytułów wyróżnia się "Thor: Rangarok" z lepszym wynikiem - 688 236 widzów.

Olbrzymi spadek zanotowała ostatnia część "Greya" - aż 71 proc. Film obejrzało w weekend 69 227 widzów, łącznie - 1 249 734 sprzedanych biletów po trzech tygodniach.

Za niemały sukces należy uznać frekwencję widzów na filmie "Cudowny chłopak" - po sześciu tygodniach na ten tytuł sprzedano 876 389 biletów. Film zanotował spadek o 33 proc., a więc wyższy niż do tej pory - ale i tak bardzo niewielki, biorąc pod uwagę staż ekranowy.

Spośród polskich produkcji dobrze radzi sobie "Podatek od miłości" - łącznie obejrzało go 978 441 widzów. Być może po kolejnym weekendzie debiut Bartłomieja Iganciuka jako drugi polski tytuł w tym roku przekroczy granicę miliona sprzedanych biletów. Największego konkurenta filmu, "Narzeczonego na niby", obejrzało już 1 107 612 osób, a życie ekranowe tego tytułu powoli się kończy, choć na pewno jeszcze trochę osób do kin przyciągnie. "Plan B." Kingi Dębskiej zebrał do tej pory 285 706 widzów a "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak - 11 978.

Katarzyna Woźniak 492 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.