Nowy Murator.pl

Wkrótce multimedialne numery specjalne.

Murator uruchomił nową stronę internetową Murator.pl – połączenie otwartego serwisu budowlanego dla szerokiego grona odbiorców z płatną platformą treści premium.

Wprowadzenie witryny Murator.pl oraz ujednolicenie nazwy i logotypu stanowić ma kontynuację działań związanych z reorganizacją segmentu Budowa w Grupie ZPR Media. W styczniu br. redakcje prasowe i internetowe Muratora zostały skonsolidowane, a ich szefem został Piotr Laskowski. Kolejnym etapem rozwoju w kierunku nowych mediów będzie wprowadzenie "multimedialnych numerów specjalnych Muratora”, przygotowywanych na bazie Murator.pl i skierowanych do odbiorców, którzy poszukują w internecie fachowych i kompleksowych poradników tematycznych. Pierwszy "multimedialny numer specjalny" "Urządzamy Ogród” ukaże się 21 marca.    

– Zmiana symbolizuje integrację naszych redakcyjnych działań, ale także nową jakość serwisu internetowego Murator.pl. Serwis zyskał nowy wygląd, stał się bardziej przejrzysty i lepiej prowadzi do treści, którą jest zainteresowany użytkownik. Także tej Premium, dostępnej dla prenumeratorów cyfrowego wydania "Muratora" – mówi Piotr Laskowski.

Murator.pl uruchomiony został w makiecie nawiązującej do layoutu miesięcznika "Murator", wyróżniono najbardziej popularne działy. Szatę graficzną strony zoptymalizowano pod kątem user experience, by zapewnić czytelność i funkcjonalność. Łatwa ma być też obsługa na urządzeniach mobilnych. 

– Serwis Murator.pl od chwili startu jest największym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy budowlanej w internecie – podkreśla Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym w Grupie ZPR Media.

Pod względem technologicznym i informatycznym Murator.pl został zbudowany od podstaw przez dział internetowy Grupy ZPR Media i oparty jest na autorskiej platformie wydawniczej. Strona ma być szybsza i wydajniejsza, łączy funkcjonalności działające do tej pory w różnych projektach. W oddzielnej domenie dostępna była dotychczas cyfrowa wersja miesięcznika "Murator", zawierająca rozbudowane treści merytoryczne z miesięcznika oraz kilkuletnie archiwum. Murator.pl integruje funkcjonalności obydwu projektów.

Wcześniejsza strona internetowa www.muratordom.pl powstała w 2001 r. Według Gemius/PBI w styczniu 2018 r. odwiedziło ją 2 340 847 internautów (RU), odnotowała ponad 11 mln odsłon.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.