Agencja Allegro przeciwko smogowi

Agencja wspiera w działaniach proekologicznych ING Bank Śląski.

W Krakowie uruchomiono Smog Free Project Polska. Plenerową wystawę z pierwszą w Polsce wieżą antysmogową zainicjował ING Bank Śląski.

Agencja Allegro odpowiadała za produkcję, komunikację i obsługę wydarzenia, w tym  koncepcję kreatywną, oprawę scenograficzną, produkcję materiałów wizyjnych i graficznych, obsługę gości, media relations, konferencję inaugurującą oraz logistykę. Zadbała o to, by działania związane z wydarzeniem zostały zrealizowane w sposób ograniczający ich negatywny wpływ na środowisko. Agencja ograniczyła do minimum materiały drukowane na rzecz wersji elektronicznych, a w przypadku materiałów drukowanych wykorzystano papier pochodzący z recyclingu. Elementy scenograficzne i press pack zostały wykonane z materiałów możliwych do ponownego wykorzystania, podlegających recyclingowi, biodegradowalnych i mających certyfikaty FSC. Catering obejmował kawę z certyfikatami fair trade oraz dania przygotowane ze składników od lokalnych rolników. Poczęstunek został podany na organicznych naczyniach. 

O postawieniu Smog Free Tower w Krakowie informowały serwisy w USA, Europie, Chinach, Japonii i Australii. Wieża pozostaje w Krakowie do 26 kwietnia br. 

 

Katarzyna Woźniak 509 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.