Empik rozwija platformę marketplace

Obecnie ma ok. 200 aktywnych sprzedawców. Na koniec 2018 r. na empik.com będzie można wybierać spośród 750 tys. produktów z samego marketplace, szacuje firma.

Latem 2017 r., po wprowadzeniu nowych formatów sklepów stacjonarnych (Future Store i Mole Mole) oraz całkowitej przebudowie sklepu internetowego, Empik uruchomił projekt marketplace.

- Zainteresowanie tego rodzaju współpracą jest bardzo duże. Aktualnie platforma marketplace na empik.com skupia ok. 200 aktywnych sprzedawców, w trakcie procesu wdrożenia są kolejni merchanci. Tworzymy wtyczki do platform sklepowych, aby jeszcze usprawnić i skrócić proces integracji. Do końca 2018 r. planujemy pozyskać kilkuset nowych partnerów handlowych – mówi Rafał Murawski, manager marketplace w firmie Empik.

W ramach marketplace Empik rozwija ofertę w kategoriach niewydawniczych, a więc dom i ogród, elektronika, dziecko, zabawki, uroda i sport. - Szacujemy, że na koniec 2018 r. na platformie empik.com będzie można wybierać spośród 750 tysięcy produktów z samego marketplace – zapowiada Rafał Murawski.

Platforma marketplace ma umożliwić Empikowi rozwój portfolio produktów w kategoriach, które nie były do tej pory domeną Empiku. Klienci mogą teraz zrealizować na empik.com kompleksowe zakupy, bez konieczności odwiedzania wielu witryn (np. rodzice kupią dla dziecka nie tylko książeczki, zabawki edukacyjne, ale również pieluchy czy wózki). Taki przejrzysty i prosty model współpracy ma przynieść wymierne korzyści obu stronom. - Merchanci – specjaliści w wielu branżach wykorzystują rozpoznawalność marki Empik oraz zasięg jednego z największych polskich sklepów online, powiększając przy tym bazę swoich klientów a Empik zyskuje szeroką i atrakcyjną cenowo ofertę – deklaruje Rafał Murawski.

Empik nie jest stroną finalnej transakcji dokonywanej przez klienta na platformie marketplace, więc cała obsługa logistyczna jest po stronie merchanta, dzięki czemu Empik może realizować zamówienia na produkty gabarytowe, do których jego magazyn nie jest przystosowany.

Do marketplace Empiku może dołączyć każda firma. Partnerzy mogą liczyć nie tylko na sprzedaż za pośrednictwem strony Empik.com, ale także na bezpośredni kontakt i indywidualną współpracę. Każdy partner ma swojego opiekuna biznesowego, z którym ustala wszystkie szczegóły, promocje i dodatkowe aktywności.

Podobny format sprzedaży rozwija od jesieni 2017 r. Carrefour.  W dniu premiery sieć miała 70 dostawców zewnętrznych, oferujących ponad 70 tys. produktów, podzielonych na 5 kategorii: Elektronika, Dom i Ogród, Zdrowie i Higiena, Uroda, Zabawki i Gry. Jednocześnie oferta Carrefour.pl będzie stale rozbudowywana o kolejne kategorie produktowe.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.