WP Pilot udostępnia polskie kanały TV w całej Europie

Portal korzysta z przepisów o transgranicznym przenoszeniu treści online.

Należąca do grupy Wirtualnej Polski usługa WP Pilot oferująca możliwość darmowego oglądania online 30 polskojęzycznych kanałów TV jest od teraz dostępna na terenie całej Unii Europejskiej. WP korzysta z wejścia w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści.

Dostęp jest możliwy dla wszystkich, którzy zweryfikują miejsce zamieszkania na terytorium Polski i którzy są tymczasowo obecni w innym państwie Unii.

– Od teraz z WP Pilota będzie mógł skorzystać każdy, kto na krótko wyjeżdża z Polski np. na wakacje czy w delegacje służbowe w obszarze Unii Europejskiej – mówi Paulina Górska, dyrektor WP Pilot.

W pakietach bezpłatnych i premium WP Pilot umożliwia łącznie dostęp do ponad 80 kanałów telewizyjnych.

Według szacunków GUS w 2016 r. w Europie przebywało czasowo ponad 2,2 mln Polaków (dane GUS dotyczą osób przebywających za granicą ponad dwa miesiące).

Maciej Burlikowski 1138 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.