Pięć nowych autorskich produkcji w Polsat Play

Męski kanał Polsatu wyraźnie wzmacnia ofertę programową. W planach emisyjnych m.in. superprodukcja dokumentalna o Krzyżakach.

Polsat Play, kanał kierowany do męskiej widowni, wzmacnia wiosenną ofertę programową. W planach emisja pięciu autorskich nowości i kontynuacja sprawdzonych serii.

Nowością jest serial dokumentalny „Więzienie” (emisja w piątki o godz. 22:00). W wiosennej ramówce widzowie będą mogli zobaczyć 8 odcinków wyreżyserowanych przez Athenę Sawidis. Serial "Więzienie" opisuje życie za murami najnowocześniejszego w Polsce Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Kolejna nowością jest seria dokumentalna "Górale" (piątek, godz. 22:30). Cykl ukazuje życie ludzi gór z Podhala. W produkcję zaangażowana byłą firma InBorn Media. Na niedzielę (godz. 18.30) zaplanowano emisje serii przyrodniczej "Tajemnice wrocławskiego zoo".

Hitem Polsat Play ma być fabularyzowana superprodukcja dokumentalna "Habit i zbroja" (na zdjęciu) opowiadająca dzieje zakonu krzyżackiego na terenie Polski i Litwy. Reżyserem jest Paweł Pitera, autorami scenariusza są Paweł Pitera i Jan Wróbel. Narratorem filmu jest amerykański aktor Stacy Keach ("W imię honoru", "Skazany na śmierć"). Emisję zaplanowano na drugą połowę roku.

W maju w ramówce pojawi się seria "Mściciel", przygotowana przez Michała Fajbusiewicza. Miniserial (a docelowo i dłuższa produkcja) przedstawia los Alberta Sługockiego, emerytowanego dziś żołnierza walk w Korei, Laosie i Wietnamie, agenta CIA, a potem obrońcy Indian amazońskich.

Polsat Play zapowiada też kontynuację sprawdzonych produkcji. I tak wiosną zobaczymy kolejne sezony programów: "Chłopaki do wzięcia", "Drwale i inne opowieści Bieszczadu", program Bogusława Wołoszańskiego "Tajna historia XX wieku", "Poszukiwacze historii", "Łowca pedofilów", "Emil - pogromca mandatów", "Kołowrotek", "Poławiacze" i "Polacy w świecie".

Piotr Machul 387 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.