Gal Gadot będzie twarzą reklamową Huawei

W Polsce hollywoodzka gwiazda wystąpi w reklamie z Robertem Lewandowskim.


Huawei, chiński producent m.in. telefonów komórkowych, wprowadza na rynek nową serię smartfonów P20 (i P20 Pro). Ich cechą wyróżniającą ma być zastosowanie aż trzech aparatów fotograficznych (zaprojektowanych we współpracy z uznaną niemiecką firmą fotograficzną Leica) i specjalnego mikroprocesora odpowiadającego za obróbkę obrazu (który producent określa mianem "sztucznej inteligencji AI"). Dzięki temu smartfony P20 mają dawać użytkownikom niespotykane dotąd możliwości w robieniu zdjęć.

Nowe smartfony Huawei będzie reklamować izraelska aktorka Gal Gadot, znana m.in. z roli w hollywoodzkim hicie "Wonder Woman" (boxoffice: ponad 820 mln dol. wpływów), z którą Huawei podpisał globalny kontrakt reklamowy.

W Polsce w reklamie Huawei, która trafi do emisji w przyszłym miesiącu, Wonder Woman wystąpi razem z piłkarzem Robertem Lewandowskim, kapitanem reprezentacji narodowej, który jest ambasadorem marki od 2015 r.

Z naszych informacji wynika, że ten spot reklamowy przygotowała izraelska agencja Leomek Hatoda'a (LH, należąca grupy TBWA). Przy tej kampanii będzie też pracowała m.in. agencja DDB & Tribal, która jest wiodącą agencją Huawei w Polsce. Media dla producenta planuje i kupuje dom mediowy Wavemaker.

Smartfon Huawei P20 będzie kosztował 2699 zł, a wersja P20 Pro - 3499 zł.

Huawei z udziałami ok. 24 proc. jest drugim po Samsungu (ok. 31 proc.) sprzedawcą telefonów komórkowych w Polsce i pierwszym pod względem ilości (29 proc. rynku) oraz drugim po Apple pod względem wartości sprzedaży sprzedawcą tabletów.

Maciej Burlikowski 1635 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.