Grzegorz Kita przewodniczącym Rady Głównej Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich

Będzie realizował działania w obszarach promocji, strategii rozwoju, marketingu, komunikacji oraz eventów.

Grzegorz Kita został przewodniczącym Rady Głównej Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich (PKSN). Będzie realizował działania w obszarach promocji, strategii rozwoju, marketingu, komunikacji oraz eventów. PKSN to jeden z trzech polskich komitetów narodowych w sporcie. Obecnie zrzesza 30 polskich związków i stowarzyszeń sportowych z tzw. dyscyplin nieolimpijskich (m.in. kickboxing, karate tradycyjne, taniec sportowy, sporty motorowodne, parkour, freerun i squash). Wśród członków PKSN znajduje się także Aeroklub Polski oraz takie dyscypliny jak lacrosse, nordic walking czy petanque.
Od 2002r. Kita stoi na czele grupy Sport Management Polska. Na koncie ma takie projekty, jak generalne wykonawstwo projektu T-Mobile Ekstraklasa dla T-Mobile (2011-2015), "Złote lata polskiego pływania” (2005-2008) czy rozwój cyklu biegów przeszkodowych Runmageddon (2016-2018).
Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.