Założona w 1993 roku Firma Notedeco obchodzi w tym roku swoje 25-lecie.

Z niewielkiego domowego biznesu powstało prężne kilkudziesięcio-osobowe przedsiębiorstwo zlokalizowane w sercu Wielkopolski - Poznaniu.

Gdzie tkwi sekret powodzenia tego przedsięwzięcia? Na pewno determinacja, stanowczość w dążeniu do celu i konsekwencja właściciela Piotra Jankowiaka miała tu istotny wpływ, ale i wiele innych czynników musiało się złożyć by Notedeco mogło osiągnąć silną i stabilną pozycję na rynku producentów notesów samoprzylepnych. Przyczyn dopatrywać można się w innych przymiotach nie tylko w osobistych cechach właścicieli. Tak, celowo użyłem tu liczby mnogiej. Od czasu zmiany formy prawnej przedsiębiorstwa, Notedeco jest w pełni Polską rodzinną firmą w drugim pokoleniu od kiedy to formalnym wspólnikiem został Jakub Jankowiak – syn Piotra.

Wyróżniającą cechą o której chciałem tu wspomnieć jest stabilność. Po pierwsze Stabilność w odniesieniu do zespołu współpracujących tu osób. Ludzi, którzy od kilkudziesięciu lat rozwijają siebie i wpływają na kształt i rozwój firmy. Stała zgrana ekipa to jedna z solidnych podstaw sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Zgodnie ze słowami klasyka Richarda Bransona:


„Twoi pracownicy stanowią najlepszy atut. Zadowoleni pracownicy kreują zadowolonych klientów.”
Partnerska atmosfera i team-work panują tu od zawsze co wpływa na minimalną fluktuację kadr i przyjazne relacje w zakładzie.


Po drugie stabilność materialna. Dobrze zabezpieczone stany magazynowe, zdublowane możliwości produkcji na kilku urządzeniach i rozsądna polityka finansowa powodują, że Notedeco może ze spokojem patrzeć w przyszłość.


Po trzecie stabilność w kontekście zakreślonej wizji i strategii firmy. Wszyscy wiedzą tu co jest jej mocną stroną dzięki temu rozwój firmy jest odpowiednio ukierunkowany w najbardziej konkurencyjne segmenty rynku z coraz to nowszymi i bardziej pomysłowymi produktami. Przykładem takiego jest produkt potocznie nazwany „piekło-niebo” to sztywna (kaszerowana) kostka która po otwarciu ujawnia przybornik na długopisy, kostkę (samoprzylepną lub zwykłą) komplet foliowych znaczników oraz mały notes samoprzylepny.

Wreszcie stabilność na rynku wśród dostawców i co kluczowe – klientów. Ci ostatni z przeszło 20 krajów świata stanowią trwałą podstawę rozwoju firmy. W ciągu pierwszych 25 lat działalności Notedeco zostało członkiem stowarzyszenia PIAP, otrzymało wyróżnienie Gifts Journal 2010 i 2011, jest zaufanym członkiem programu „solidni w biznesie” oraz z powodzeniem zrealizował dotację unijną z lat 2010-2013 na zakup innowacyjnych urządzeń drukarskich.


Nie bez znaczenia są też walory produktów które Notedeco produkuje od ćwierć wieku. Kartki samoprzylepne są w większym stopniu wykorzystywane wielokrotnie niż notesy standardowe. Reklama na kartkach które z racji swojego przeznaczenia pozostają ciągle w naszym otoczeniu w widocznych miejscach ma większy zasięg i skuteczność niż kartki bez kleju które są przykrywane i szybciej lądują w kosz

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktową firmy na www.notesy.pl

Janusz Stefko, Notedeco

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.