Jacek Olczak prezesem ds. operacyjnych w globalnym Philip Morris

Był pierwszym Polakiem na stanowisku prezesa Philip Morris Polska.

Jacek Olczak objął nowo utworzone stanowisko prezesa ds. operacyjnych koncernu tytoniowego Philip Morris International w szwajcarskiej centrali firmy. Będzie odpowiedzialny za wdrażanie globalnej strategii PMI oraz realizację planów komercyjnych firmy zarówno w obszarze tradycyjnych produktów (papierosów), jak i nowych produktów, o obniżonej szkodliwości.

Jacek Olczak jest związany z PMI od 1993 r. Był pierwszym polskim prezesem Philip Morris Polska. Następnie pełnił tę funkcję również w Niemczech i Austrii oraz Rumunii. W latach 2009-2012 był prezesem na Unię Europejską, a w 2012 r. został dyrektorem zarządzającym ds. finansowych globalnego PMI.

Koncern Philip Morris zapowiada największą transformację w swojej historii – chce się zmienić z wytwórcy papierosów na producenta wyrobów mniej szkodliwych, w których np. tytoń nie jest spalany, a podgrzewany lub nikotyna zawarta jest w aerozolu – w myśli idei świata "wolnego od dymu papierosowego".

Maciej Burlikowski 1255 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.