Różowy KitKat wkrótce zawita do Europy

Po udanym debiucie na rynkach japońskim i południowokoreańskim Nestlé zapowiada wprowadzenie batonika w różowej czekoladzie na rynki europejskie.

Już w przyszłym tygodniu zadebiutuje na Starym Kontynencie batonik KitKat oblany różową czekoladą. Na początek pojawi się w sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii, a potem stopniowo w pozostałych europejskich krajach. KitKat stał się pierwszą marką konsumencką wprowadzającą na rynek nową odmianę czekolady opracowaną przez szwajcarska firmę B2B Barry Callebaut. O odkryciu czwartego rodzaju czekolady - po gorzkiej, mlecznej i białej można przeczytać w handelextra.pl tutaj, a o debiucie batonika KitKat w Japonii i Korei tu.

Nowy produkt dostępny będzie w Wielkiej Brytanii już od 16 kwietnia za 85 pensów. - Po wprowadzeniu na rynek Wielkiej Brytanii produkt zostanie wprowadzony do sprzedaży w całej Europie i obu Amerykach - zapowiedziało w komunikacie Nestlé. Kolejnym rynkiem, na którym pojawi się różowy KitKat będą Niemcy. Debiut zaplanowany jest na początek maja. Harmonogramu wdrożenia na pozostałe rynki na razie nie podano.

Czekolada rubinowa wytwarzana jest z rubinowych ziaren kakaowych. Nie dodaje się do niej jagód, sztucznych aromatów ani barwników.

Alexander von Maillot, globalny szef słodyczy Nestlé, powiedział, że firma była bardzo zadowolona z wprowadzenia rubinowego produktu w Japonii i Korei.

- Przez pierwszy tydzień po wprowadzeniu produkty były wyprzedawane w naszych sklepach KitKat Chocolatory w ciągu 30 minut po otwarciu każdego dnia. Do tej pory wielu klientów wciąż odwiedza nasze sklepy, aby spróbować i kupić nowy produkt - powiedział.

KitKat Ruby produkowany jest w Hamburgu z certyfikowanych ziaren kakao.

(handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.