Żywiec Zdrój po stronie natury już od 10 lat

Twarzą jubileuszowej edycji akcji została Martyna Wojciechowska.

Startuje jubileuszowa, dziesiąta edycja programu "Po stronie natury”, realizowanego przez Żywiec Zdrój z portfolio Danone. W ramach tegorocznych działań marka posadzi kolejne 2 miliony drzew. Na sklepowe półki trafi dokładnie taka sama liczba butelek wody niegazowanej Żywiec Zdrój w limitowanej edycji – wykonanych w 50 proc. z surowców wtórnych. Tegoroczna odsłona programu skupia się na edukacji o recyklingu.

Zgodnie z dyrektywami UE w 2020 r. Polska musi osiągnąć 50-proc. poziom recyklingu, który obecnie wynosi tylko 26 proc. Ambasadorką tegorocznej kampanii jest Martyna Wojciechowska. W ramach programu "Po stronie natury”, od początku jego trwania, Żywiec Zdrój i liczni partnerzy posadzili już ponad 6 milionów drzew. Działania w ramach jubileuszowej edycji programu wspierają: PTTK, Fundacja Ekologiczna Arka, Outriders oraz Lasy Państwowe.

Dotychczas w ramach programu udało się zrealizować 115 lokalnych projektów ekologicznych, a także odnowić niemal 1000 km szlaków turystycznych i wyposażyć część górskich schronisk PTTK w urządzenia wspierające recykling butelek wytworzonych z plastiku. Jednym z działań realizowanych w ramach akcji jest konkurs grantowy "Inicjatywy Po stronie natury”. Konkurs ma na celu wyłonienie pomysłów popularyzujących ochronę przyrody i dbałość o nią. Zgłaszane projekty muszą nawiązywać do tematu przewodniego tegorocznej edycji konkursu – „PoWtórne życie". Nabór trwa do 26 kwietnia. Zwycięzcy mogą zdobyć nawet 25 tys. zł na realizację swoich pomysłów.

Akcja wspierana jest kampanią w internecie – odpowiada za nią VML, za produkcję Film Reaktor, za zakup mediów MediaCom Warszawa, za komunikację i działania PR zaś agencja MSLGroup. Równolegle będą prowadzone dodatkowe działania shoppermarketingowe. Komunikację programu "Po stronie natury” wspierać będzie reklama z udziałem Martyny Wojciechowskiej, emitowana w stacjach grupy TVN, w serwisach VoD oraz na kanale YouTube.

Katarzyna Woźniak 491 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.