Asystent głosowy po polsku!

Urządzenie, nad którym pracuje Kogifi, zostanie zaprezentowane najprawdopodobniej już w lipcu.

Kogifi to powstały we Wrocławiu akcelerator startupów założony przez Tomasza Gibasa, Jakuba Kobę i Macieja Ossowskiego, przedsiębiorców i specjalistów w dziedzinie IT. Obecnie wspólnie pracują oni nad stworzeniem pierwszego polskiego asystenta głosowego wykorzystującego sztuczną inteligencję. Produkt ma stanowić konkurencję dla istniejących już na rynku rozwiązań takich jak: Asystent Google, Siri od Apple czy Alexa Amazonu.

Zdecydowaną przewagą asystenta Kogifi ma być porozumiewanie się w języku polskim oraz integracja z rodzimymi serwisami. 

- Po nawiązaniu współpracy z siecią handlową, asystent, któremu podyktuje się listę zakupów, będzie mógł je od razu nabyć z dowozem do domu. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się za granicą, gdzie przez asystentów głosowych najczęściej zamawia się jedzenie i nie ma przeszkód, by funkcjonowało ono w polskich realiach – mówi Maciej Ossowski z Kogifi. Jako przykład podaje Stany Zjednoczone, gdzie już 57 proc. osób posiadających smart speakera dokonało za jego pośrednictwem transakcji w Internecie.

Zdaniem twórców firmy Kogifi, pojawienie się inteligentnego asystenta zintegrowanego z polskimi systemami może być szczególnie ważne dla branż wyspecjalizowanych w e-sprzedaży artykułów spożywczych, biletów i rezerwacji miejsc (kina, restauracje, koncerty, niestandardowe przeżycia), dystrybucji multimediów (filmy, e-booki, książki, muzyka) czy bankowości (przelewy internetowe).

Pełny tekst na Handelextra.pl

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.