Facebook ogłasza program wsparcia społeczności

Jego celem jest wspieranie wspólnot zarówno na Facebooku, jak i poza nim, a także umacnianie ich liderów jako prekursorów przemian w swoim otoczeniu.

W warszawskiej siedzibie Facebooka odbył się Facebook Communities Day – pierwsze w Polsce spotkanie twórców społeczności na Facebooku. W wydarzeniu uczestniczyli administratorzy najbardziej dynamicznych grup i stron na platformie. Przy tej okazji gość spotkania – Ime Archibong, VP partnerships Facebooka - ogłosił uruchomienie w Polsce programu wspierającego twórców społeczności Community Leadership Circles. Jego pierwsze koło powstanie w Warszawie.

Community Leadership Circles będzie platformą wymiany wiedzy i doświadczeń liderów społeczności. Jego celem jest wspieranie wspólnot zarówno na Facebooku, jak i poza nim, a także umacnianie ich liderów jako prekursorów przemian w swoim otoczeniu. Spotkania w kołach CLC dadzą najbardziej zaangażowanym administratorom grup możliwości wymiany unikalnych doświadczeń oraz nauki podczas wspólnych warsztatów.

Każde z kół będzie zorganizowane i prowadzone przez lidera społeczności w formie grupy online oraz cyklu spotkań odbywających się m.in. raz w miesiącu. Proces selekcji liderów poszczególnych kół CLC będzie odbywał się rokrocznie dla poszczególnych regionów, tak aby jak najwięcej osób mogło wcielić się w tę rolę i przejąć obowiązki lidera. Wsparcie oferowane przez Facebooka obejmuje szkolenie, a także wsparcie finansowe, które może być przeznaczone na wynajęcie miejsca spotkań, catering oraz materiały brandingowe. Żadne z kół nie będzie aktywnie moderowane przez Facebooka.

Maciej Florek 2087 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.