Polsat uruchomi dwa nowe kanały dla Ligi Mistrzów UEFA

Bez reklam, ale dodatkowo płatne.

Telewizja Polsat, która kupiła od UEFA prawa do transmisji telewizyjnych meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy na trzy kolejne sezony, począwszy od sezonu 2018/19, zamierza w tym celu uruchomić dwa nowe całodobowe kanały sportowe premium: Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2. Nadawca zapowiada, że będą one nadawane w lepszej jakości "super HD" - zwiększona ma zostać przepływność i poprawione parametry kompresji sygnału, co ma zapewnić lepszą jakość odbioru (ostrzejszy obraz, żywsze kolory, odwzorowane szczegółów).

- Super HD w przeciwieństwie do 4K to standard, do którego już dzisiaj dostęp mają wszyscy użytkownicy naszych dekoderów. Treści w 4K jest jeszcze bardzo mało, a emisja w Super HD nie wymaga wymiany sprzętu w domach. Super HD staje się standardem np. Włoszech i jesteśmy przekonani, że znacznie lepszy obraz docenią również polscy kibice – mówi Dariusz Działkowski, członek zarządu Telewizji Polsat i członek zarządu ds. technicznych Cyfrowego Polsatu, właściciela Telewizji Polsat.

Na kanałach nie będą emitowane reklamy. Oprócz nich Polsat uruchomi też cztery dodatkowe serwisy telewizyjne premium. Dzięki temu nadawca pokaże wszystkie 343 mecze LM i LE w każdym z sezonów. Od sezonu 2018/2019 LM i LE w dniu meczowym spotkania będą rozgrywane o godzinie 18.55 i 21.00 (dotychczas wszystkie mecze o jednej porze 20.45), dzięki temu fani nie będą już musieli wybierać, które spotkanie chcą obejrzeć i dzięki temu Polsat będzie mógł pokazać wszystkie mecze każdej kolejki na żywo (8 spotkań na żywo w dniu meczowym, 16 w każdej kolejce fazy grupowej).

Szczegóły cenowe oferty nadawca przedstawi w kolejnych tygodniach.

Maciej Burlikowski 1349 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.