Aldi wspiera World Fairtrade Challenge

To trzecia edycja międzynarodowej akcji solidarności z rolnikami i pracownikami z krajów rozwijających się.

World Fairtrade Challenge odbędzie się w dniach 11-13 maja. Akcja promowana jest w mediach społecznościowych hashtagiem #Stand4Fairness.Al

– Celem World Fairtrade Challenge jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację rolników i pracowników najemnych z krajów rozwijających się. Mimo ciężkiej pracy  często nie są oni w stanie zapewnić godziwych warunków życia sobie i swoim rodzinom – wyjaśnia Krzysztof Rączkowiak, specjalista ds. PR Fairtrade Polska. 

Aldi uwzględnia standardy Faitrade w międzynarodowych politykach zakupowych kawy, herbaty i kakao. Celem lepszej identyfikacji produktów z certyfikatem Fairtrade sieć wprowadziła markę własną o nazwie Fair. Klienci Aldi wśród oferowanych produktów Fairtrade znajdą kawę, herbatę, słodycze oraz miód, a w trakcie specjalnych akcji także tekstylia domowe czy odzież. - Dzięki premii Fairtrade rolnicy w krajach rozwijających się mogą inwestować w swoje lokalne projekty, takie jak edukacja dzieci, szkolenia pracowników, czy też wyposażanie szpitali – komentuje Justyna Radwańska, specjalista ds. odpowiedzialności w Aldi.

 Poprzednie edycje World Fairtrade Challenge zgromadziły ponad 4 miliony konsumentów z 43 krajów świata, którzy manifestowali swoje poparcie dla Sprawiedliwego Handlu. Akcja wpisuje się także w obchody Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu, który przypada w drugą sobotę maja.

 Obecnie w systemie Fairtrade działa ponad 1,6 miliona rolników i pracowników w krajach Ameryki Łacińskiej, Karaibów, Afryki, Azji i Oceanii, produkujących kawę, herbatę, kakao, cukier trzcinowy, owoce tropikalne, kwiaty, bawełnę, a nawet piłki sportowe.

Paweł Piasecki 118 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.