Lidlaki powróciły do Lidla

Twardy Ziemniak, Soczysta Brzoskwinia, Łagodna Papryka - oto nowe maskotki, które od dziś są do kupienia w Lidlach. Tzw. Lidlaki powracają po prawie roku do tej sieci sklepów w niezmienionej cenie - 9,99 zł.

Lidlaki to seria pluszowych zabawek promujących spożywanie najpopularniejszych na polskim rynku warzyw i owoców. Po raz pierwszy pojawiła się w sprzedaży w sierpniu 2017 r. i liczyła sześć maskotek. W tegorocznej odsłonie akcji do drużyny w składzie Smakowity Brokuł, Chrupiąca Marchewka, Pachnące Jabłko, Dojrzały Pomidor i Słodki Banan dołączyły nowe zabawki: Łagodna Papryka, Soczysta Brzoskwinia i Twardy Ziemniak. Cena każdej z nich to 9,99 zł.

- Kolekcję Lidlaków wprowadziliśmy w odpowiedzi na liczne prośby naszych klientów, którzy zgłaszali chęć nabycia takich zabawek dla swoich dzieci. Oferowane przez nas pluszaki wyróżnia uczciwa, niska cena – 9,99 zł za sztukę – tłumaczyła nam rok temu Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska. W tym roku ta strategia cenowa jak widać nie uległa zmianie. Promocja obowiązuje od 10 maja do wyczerpania zapasów.

Kolekcja jest odpowiedzią na zabawkową akcję Biedronki – maskotki z serii Gang Świeżaków. Biedronkowa akcja również miała na celu promowanie spożywania warzyw i owoców, jednak aby wziąć udział w ubiegłorocznej edycji, trzeba było zbierać naklejki przyznawane podczas zakupów w Biedronce na specjalne karty kolekcjonerskie. Zakup produktów za 40 zł dawał możliwość otrzymania 1 punktu. Zbieranie punktów było szybsze dzięki dodatkowym naklejkom przyznawanym za: zakup warzyw i owoców (1 pkt.), użycie zarejestrowanej karty lojalnościowej „Moja Biedronka” (1 pkt.) oraz zakup produktów specjalnych za min. 10 zł w okresie wskazanym na etykiecie (1 pkt.). Każdego ze Świeżaków można więc było otrzymać za darmo po zebraniu aż 60 punktów.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.