YouTube Music rusza 22 maja

Będzie dostępny w wersji darmowej i abonamentowej. YouTube Red zostanie przemianowany na YouTube Premium.

22 maja serwis streamingowy YouTube Music zostanie udostępniony w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. W kolejnych tygodniach będą dołączane następne kraje (nie wiadomo na razie, kiedy znajdzie się wśród nich Polska).

W ramach usługi pojawi się udoskonalona aplikacja mobilna i nowy odtwarzacz desktopowy zaprojektowany pod kątem muzyki. Według zapowiedzi Google'a, do którego należy YouTube, dostępne będą tysiące playlist, oficjalne wersje milionów piosenek, całe albumy oraz radiostacje grające utwory poszczególnych artystów.

Wspierany reklamami serwis YouTube Music będzie oferowany za darmo, natomiast wolny od reklam YouTube Music Premium, umożliwiający ponadto słuchanie w tle i ściaganie plików - za 9,99 dol. miesięcznie.Jednocześnie istniejący serwis abonamentowy YouTube Red zostanie przemianowany na YouTube Premium. Dostępny za 11,99 dol. miesięcznie serwis obejmie YouTube Music oraz treści wideo obecnie dostępne poprzez YouTube Red.

You Tube Music Premium będzie konkurować głównie z usługami streamingowymi Spotify i Apple Music, natomiast You Tube Premium m.in. z Netflixem i Amazonem.

Paweł Piasecki 1032 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.