Media Markt zamiast Saturna

22 markety Saturna zmienią szyldy; razem sieć Media Markt będzie liczyła 85 sklepów.

Media Saturn Polska, część niemieckiego holdingu Media Saturn Holding, należącego do Metro Group, zdecydowała, że po 14 latach w Polsce rezygnuje ze słabszej ze swoich dwóch marek. 22 sklepy sieci Saturn zostaną przemianowane na Media Markt i dzięki temu ta sieć będzie liczyła 85 sklepów.

Pierwszy sklep sieci Media Markt w Polsce uruchomiono w 1998 r., pierwszy sklep sieci Saturn uruchomiono zaś w 2004 r.

Ubiegłoroczną letnią kampanię wyprzedażową dla sieci Saturn przygotowała reklamowo agencje K2, GoldenSubmarine oraz Enet (radio, print, internet). Reklamy dla marki Media Markt opracowuje agencja Heart & Brain (sieć reklamuje się w TV, internecie, prasie i OOH). Planowaniem i zakupem mediów na potrzeby kampanii reklamowych zajmuje się wyspecjalizowany dział mediowy Media Saturn Polska, jedynie przy zakupie czasu antenowego w TV korzysta ze współpracy domu mediowego Universal McCann. 

Decyzja o połączeniu marek dotyczy wyłącznie polskiego rynku. 

Maciej Burlikowski 1735 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.