Cyfrowy Polsat przejmuje kontrolę nad Netią

Zakup 2/3 akcji telekomu kosztował grupę Solorza 1,28 mld zł.

Kontrolowana przez biznesmena Zygmunta Solorza, a kierowana przez jego syna Tobiasa Grupa Cyfrowy Polsat, właściciel największej w kraju platformy telewizji satelitarnej (ok. 3,5 mln abonentów), Telewizji Polsat, oraz Polkomtela, operatora sieci komórkowej Plus (ok. 11,4 mln klientów), wraz ze spółką Karswell Limited należącą do Solorza dokupiła w wezwaniu giełdowym kolejne 33 proc. stacjonarnego operatora telekomunikacyjnego Netia za 638,8 mln zł. Wraz z kupionymi w
grudniu ub.r. za taką samą sumę 33 proc. akcji daje to w zasadzie pełną kontrolę nad Netią (66 proc. akcji). W sumie kosztowało to grupę Solorza 1,28 mld zł. Cyfrowy Polsat ma 43 proc. akcji Netii, a Karswell – 23 proc.

Netia ma ok. 1 mln klientów usług telefonicznych, 640 tys. usług internetowych i 190 tys. telewizyjnych. W ub.r. uzyskała 1,44 mld zł przychodów, o 5 proc. mniej niż w 2016 r.

Maciej Burlikowski 1723 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.