Jeronimo Martins inwestorem strategicznym sieci Piotr i Paweł?

Jak informuje "Głos Wielkopolski", właściciel sklepów Biedronka, złożył najwyższą ofertę na sieć Piotr i Paweł.

- Po pół roku szukania inwestora strategicznego, sieć delikatesów Piotr i Paweł znalazła nowego właściciela. Zarząd spółki chce w tym tygodniu oficjalnie ogłosić, kto nim będzie - informuje "Głos Wielkopolski". Tytuł podaje, że z ich nieoficjalnych informacji wynika, że ostatecznie przejęciem firmy zainteresowane były dwie firmy: francuski Auchan i portugalski Jeronimo Martins. Wyższą cenę, według Głosu Wielkopolskiego, mieli zaoferować właśnie Portugalczycy.

Przypomnijmy. Sieć Piotr i Paweł prowadzi od jesieni 2017 r., zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym jej Bankiem Zachodnim WBK, proces wyboru inwestora strategicznego. Proces ten jest ze swej natury wieloetapowy, a jego finalizacja wymaga zgody rynkowego regulatora. Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora. Zamknięcie etapu procesu przed rozpoczęciem uzyskiwania zgody UOKiK planowane jest do końca lipca. 
 
To nie jedyne zmiany, jakie zaszły ostatnio w firmie. Od 1 czerwca br. prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki Piotr i Paweł jest Marek Miętka, podczas gdy twórcy sieci - Piotr i Paweł Woś - przeszli do rady nadzorczej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.