Rebtel chce być operatorem komórkowym w całej Polsce w 2019 r. [wideo]

Do końca br. program pilotażowy dla 10 tys. chętnych we Wrocławiu.

Szwedzka firma technologiczna Rebtel, która wchodzi do Polski, właśnie w naszym kraju jako pierwszym na świecie testuje model działania jako pełny wirtualny operator komórkowy. Dotychczas w kilkudziesięciu krajach Rebtel oferował połączenia głosowe i wiadomości dzięki aplikacji na smartfony.

Do końca br. Rebtel będzie prowadził program w formie pilotażu, w którym będzie mogło wziąć udział 10 tys. chętnych z Wrocławia i okolic. Jak mówi Jonas Lörnell, head of Rebtel Poland, stolicę Dolnego Śląska wybrano, ponieważ to miasto wielokulturowe i pełne młodych ludzi. Operatorem ogólnokrajowym Rebtel zamierza być od przyszłego roku.

Właśnie do młodych kierowana jest oferta marki - jest to oferta komórkowa tzw. na kartę, czyli prepaid. Rebtel ma ambicję zmiany postrzegania telefonii komórkowej na miarę tego, co z wykorzystaniem nowoczesnych technologii uczyniły firmy takie jak Uber, Spotify czy Netflix. Za rozmowy krajowe i międzynarodowe użytkownik nic nie płaci, podobnie jak za wiadomości SMS. Bezpłatnie dostaje również pakiet 1 GB na 30 dni na transmisję danych. Jeśli potrzebuje więcej musi już zapłacić: dodatkowy pakiet 1 GB kosztuje 7 zł, 5 GB - 15 zł, 20 GB - 25 zł, a 50 GB - 35 zł.

We Wrocławiu launch marki i oferty wspiera kampania OOH, na pojazdach komunikacji miejskiej, online (w tym social media) i poprzez eventy. Kreacje reklam Rebtel opracowuje wewnętrznie, korzystając ze współpracy szwedzkiej agencji reklamowej Golf. Aktywność PR-ową, pośrednictwo w zakupie mediów i organizację eventów zapewnia agencja Publicon z Wrocławia. 

Maciej Burlikowski 1160 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.