Huawei liczy, że seria Y będzie hitem sprzedaży

Nowe smartfony mają zainteresować zwłaszcza młodych, najsilniejsza jak dotąd kampania nieflagowych modeli firmy.

Huawei Polska, krajowy oddział chińskiego telefonów komórkowych, wprowadza nową serię smartfonów Y 2018. Firma liczy, że będzie to jej hit sprzedażowy. To propozycja z segmentu "entry level", w szczególności dla grupy młodych konsumentów, również dzięki cenom. Zaplanowano intensywne wsparcie reklamowe.

- Nigdy wcześniej firma nie robiła w takiej skali kampanii dla smartfonów, które nie są flagowymi modelami w ofercie - mówi Dorota Haller, dyrektor marketingu Huawei Polska. - To nasze wejście do kategorii i chcemy, by było mocne.

Kampania będzie prowadzona m.in. w telewizji, internecie i radiu. Chociaż startuje 2 lipca, czyli w trakcie piłkarskiego mundialu w Rosji, to nie wystąpi w niej Robert Lewandowski, od 2015 r. ambasador reklamowy marki Huawei. Jego wizerunkiem chiński producent wspiera bowiem sprzedaż flagowej serii zdecydowanie droższych smartfonów P20 i P20 Pro. Szefowa marketingu tłumaczy, że start kampanii serii Y jest związany m.in. ze zbliżającymi się wakacjami, smartfony te bowiem mogą być propozycją dla rodziców na zakup dla dzieci, na wyjazdy. Planowaniem i zakupem mediów dla Huawei Polska zajmuje się dom mediowy Wavemaker, a jego główną agencją reklamową jest DDB & Tribal.

Seria Y 2018 to cztery modele: Y5 (podstawowy, najtańszy model), Y6 (z większym ekranem), Y6 Prime (lepszy aparat, więcej pamięci) oraz Y7 Prime (podwójny aparat). Huawei nie podał jeszcze oficjalnych cen - ma to zrobić w tym tygodniu. W sklepach internetowych Y5 jest oferowany za 549 zł, Y6 - o 100 zł drożej, Y6 Prime - za 749 zł, a Y7 Prime - za 849 zł.

Huawei ściga się z polskim oddziałem koreańskiego Samsunga, wieloletniego lidera rynku, o zajęcie pozycji największego dostawcy telefonów w naszym kraju.

Maciej Burlikowski 1349 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.