Dobre otwarcie "Zimnej wojny"

Film oscarowego reżysera w weekend otwarcia obejrzało w Polsce 123 tys. osób.

W miniony weekend na ekrany kin w całej Polsce weszła „Zimna wojna” – nowy film Pawła Pawlikowskiego, laureata Oscara za film "Ida”. Zbierająca doskonałe recenzje, nagrodzona za najlepszą reżyserię w Cannes produkcja zanotowała niezły start i przyciągnęła do kin ponad 123 tys. widzów (rezultat liczony wraz z pokazami przedpremierowymi). Jest to nie tylko najlepsze otwarcie filmu w całej karierze Pawlikowskiego, ale również wynik stanowiący ponad połowę łącznej frekwencji jego poprzedniego filmu, czyli uhonorowanej Oscarem „Idy”.

"Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Akcja toczy się w Polsce i europejskich miastach w latach 50. i 60. 
Światowa premiera "Zimnej wojny” odbyła się w trakcie 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Film otrzymał na festiwalu nagrodę za najlepszą reżyserię.

Katarzyna Woźniak 456 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.