Eurobank na sprzedaż?

Według Reutersa grupa Societe Generale chce się wycofać z Polski.

Agencja Reuters donosi, że francuska grupa bankowa Societe Generale, która od 2005 r. jest właścicielem polskiego Eurobanku, chce go sprzedać. Francuzi odmówili Reutersowi komentarza, ale agencja twierdzi, że potwierdziła to w dwóch "bankowych" źródłach.

Strategią Societe Generale jest pozycja nr 1 lub 2 na rynkach, na których operuje, tymczasem Eurobank w Polsce jest w drugiej dziesiątce banków. Według Reutersa Francuzi chcą się wycofać z polskiego rynku detalicznego.

Dla rynku reklamowego byłaby to spora zmiana - Eurobank jest mocno aktywnym reklamodawcą. Pracują dla niego m.in.: agencja reklamowa Leo Burnett, dom produkcyjny Propeller Film oraz dom mediowy Starcom.

Wśród potencjalnych chętnych na zakup Eurobanku pojawiają się m.in. hiszpańska grupa Santander, właściciel Banku Zachodniego WBK, trzeciego pod względem wielkości w Polsce, który pod koniec ub.r. za 1,29 mld zł kupił Deutsche Bank, a jesienią zmieni markę na Santander czy innej francuskiej grupy - BNP Paribas, właściciela polskiego BGŻ BNP Paribas, który w kwietniu br. za 3,25 mld zł kupił Raiffeisen Polbank i dzięki temu ma ambicję wejścia do pierwszej piątki krajowych banków.

Maciej Burlikowski 1380 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.