Apple Pay już w Polsce

Z nowej formy płatności mogą skorzystać użytkownicy kart Visa i Mastercard wydanych przez wybrane banki.

Usługa płatności zbliżeniowych Apple Pay jest obecnie dostępna w Polsce dla użytkowników kart Mastercard i Maestro wydanych przez Alior Bank, Bank Pekao SA, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe, a także użytkowników kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK, mBank i Nest Bank.

Wkrótce dokonywanie transakcji z Apple Pay ma być możliwe także dla użytkowników kart obu organizacji płatniczych wydanych przez PKO Bank Polski.

Z usługi Apple Pay można korzystać w ponad 590 tys. terminalach zbliżeniowych w Polsce (dane z końca 2017 r.). Przy płatnościach w sklepach stacjonarnych Apple Pay działa na smartfonach iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarkach Apple Watch. 

W przypadku płatności w aplikacjach mobilnych lub w przeglądarce Safari, usługa działa na powyższych smartfonach, a także tabletach iPad Pro, iPad (5. generacji), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. Apple Pay działa również w przeglądarce Safari z komputerami Mac z 2012 r. lub nowszymi, z systemem macOS Sierra (płatność należy wtedy potwierdzić na telefonie iPhone 6 lub nowszym modelu albo Apple Watch), a także MacBook Pro (potwierdzenie płatności za pomocą Touch ID).

Paweł Piasecki 325 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.