Startuje Polskie Radio Literatura

Nowej stacji można słuchać od nocy z 24 na 25 czerwca br. na platformie cyfrowej DAB +, w internecie oraz poprzez aplikację mobilną.

Od popołudnia 29 czerwca na antenie Polskiego Radia Literatura królować będzie Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" Sopot 2018. Antena szczegółowo omówi program festiwalu, zaprezentuje wywiady z gośćmi festiwalowymi, twórcami słuchowisk i spektakli telewizyjnych – aktorami, reżyserami, kompozytorami, zaprosi też wszystkich na finałową galę.

Ponadto w programie Polskiego Radia Literatura znajdą się m.in. słuchowiska, które były laureatami grand prix poprzednich festiwali oraz dzieła najwybitniejszych polskich i światowych autorów. Będą to takie utwory jak powieść "Kariera Nikodema Dyzmy" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza i radiopowieści, m. in. "Anna Karenina" Lwa Tołstoja, „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, "Trzej muszkieterowie" Aleksandra Dumasa i "Potop" Henryka Sienkiewicza w popularnym cyklu „Codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym” (z Mariuszem Dmochowskim w roli Andrzeja Kmicica). Antena przypomni również Teatrzyk Zielone Oko – legendarny, sensacyjny cykl radiowej Trójki z realizacjami klasyki literatury kryminalnej autorstwa Artura Conan Doyle`a, Raymonda Chandlera czy Georgesa Simenona.

W Polskim Radiu Literatura będzie można zapoznać się z kreacjami takich mistrzów jak Aleksandra Śląska, Kazimierz Opaliński, Władysław Hańcza, Mieczysław Czechowicz czy Bronisław Pawlik. Pojawią się też artyści współcześni.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.