Platige Image przygotuje nową oprawę "Wiadomości"

Firma producencka oprócz prac dla TVP stworzy również projekty dla oferty piłkarskiej Polsatu.

Firma produkcyjna Platige Image podpisała umowę z Telewizją Polską. Umowa dotyczy zaprojektowania i wykonania oprawy graficznej programu informacyjnego TVP1 "Wiadomości" oraz serwisu tej oprawy. Wykorzystana ma zostać technologia Vizrt, która opiera się na wizualizacjach tworzonych w czasie rzeczywistym. Umowa Platige Image z TVP została zawarta na 21 miesięcy

Wiadomo, że wartość umowy przekroczy nieco 8 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2017, czyli wyniesie około 5,6 mln zł.

W czerwcu br. Platige Image podpisało umowę z Polsatem, w ramach której przygotuje oprawę telewizyjną rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy w sezonach 2018/19, 2019/20, 2020/21 oraz Ligi Narodów w sezonach 2018/19, 2020/21. Oprawa również będzie bazować na technologii Vizrt. Wartość tej umowy to 2,8 mln zł.

Piotr Machul 343 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.