PayU kupuje izraelski start-up Zooz

Zooz dostarcza interfejs API pozwalający detalistom akceptować wiele różnych metod płatności.

Przejęcie Zooza ma umożliwić PayU mocniejsze zaistnienie na rynku płatności transgranicznych, potencjalnie także poprzez integrację usług oferowanych przez konkurentów. – Mając wybór między systemem zamkniętym (closed walled garden) a otwartym, zdecydowaliśmy się na ten drugi model – powiedział CEO PayU Laurent Le Moal. PayU zainwestuje w wyposażenie platformy Zooz w dodatkowe opcje, takie jak m.in. zarządzanie nieautoryzowanymi płatnościami.

Wartość transakcji nie została ujawniona, ale można ją szacować na 50-100 mln dol. W ubiegłych latach PayU zainwestowało 130 mln dol. w przejęcie CitrusPay oraz 100 mln euro w niemiecką firmę pożyczkową Kreditech.

PayU, działający od 2007 r. operator płatności należący do południowoafrykańskiego koncernu Naspers, bywa nazywany PayPalem świata rozwijającego się. Spółki z Grupy PayU działają w 17 krajach na 4 kontynentach, w tym w Polsce.

Zooz założyli w 2010 r. Oren Levy (CEO) i Ronen Morecki (CTO). Wraz z całym 70-osobowym zespołem przejdą do PayU, obejmując stanowiska kierownicze w działach business development i technologicznym.

Paweł Piasecki 965 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.