Piotra i Pawła przejmie Biedronka

Według dziennikarzy portalu money.pl Jeronimo Martins zakupi 140 sklepów sieci.

- Jak wynika z informacji money.pl, przedstawiciele Biedronki ruszyli do rozmów z prowadzącymi sklepy Piotr i Paweł. Padły konkrety. Jeden z franczyzobiorców mówi wprost: to wyglądało jak rozmowa z nowym właścicielem - informuje Money.pl.

Reprezentanci największej sieci dyskontowej w Polsce mają już od kilku tygodni jeździć po Polsce i spotykać się z franczyzobiorcami Piotra i Pawła, informując o warunkach współpracy z siecią. Z rozmów portalu z szefami sklepów wynika, że portugalski operator po ewentualnym przejęciu chce zamienić sklepy na placówki własne, a obecnych franczyzobiorców zatrudnić u siebie jako kierowników. 

Biedronka nie komentuje tych doniesień, Piotr i Paweł z kolei przyznaje, że rozmowy się odbyły, ale wybór inwestora strategicznego nie jest jeszcze przesądzony.

Wywodząca się z Wielkopolski sieć poinformowała o zamiarze poszukiwania inwestora strategicznego na początku roku. Pierwotnie planowała zakończenie procesu do połowy roku, wciąż jednak się on przeciąga. Przedstawiciele Piotra i Pawła zapewniają, że transakcja jest już na ostatnim etapie i wkrótce zostanie ogłoszona.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.