Pod rządami Discovery TVN mocniej inwestuje w ramówkę

Eksperyment: dwa nowe seriale zamiast jednego, ale krótsze.

Grupa TVN, jeden z dwóch, obok Grupy Polsat, największych komercyjnych nadawców telewizyjnych w kraju, inwestuje w ofertę programową. Przygotowując tegoroczną jesienną ramówkę TVN, zdecydował się na eksperyment - zamiast jednego nowego serialu, zazwyczaj 13-odcinkowego, pokaże dwa, ale za to krótsze. Pierwszy w kolejności to sześcioodcinkowa "Pułapka", serial kryminalny, z m.in. Agatą Kuleszą, Marianną Kowalewską, Joanną Kulig, Kingą Preis, Leszkiem Lichotą i Mateuszem Więcławkiem w obsadzie, w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Drugim będzie ośmioodcinkowy serial dramatyczno-obyczajowy "Pod powierzchnią" z Magdaleną Boczarską, Bartłomiejem Topą oraz Łukaszem Simlatem, w reżyserii Borysa Lankosza. 

Jak twierdzi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN, to sukces serialu "Diagnoza", któremu udało się przekroczyć 20-proc. udział w oglądalności, co dla serialu jest dużym sukcesem, pozwolił przekonać właścicieli TVN, że dobre jakościowo seriale (czyli droższe w produkcji) są tym, co pozwala telewizji walczyć dzisiaj na rynku.

Wczorajsza prezentacja jesiennej ramówki TVN była pierwszą, w której tak mocno akcentowano przynależność TVN do grupy telewizyjnej Discovery, jednego z największych na świecie nadawców i producentów telewizyjnych, którym w Polsce i regionie kieruje Katarzyna Kieli.

Edward Miszczak został szefem programowym całej grupy TVN/Discovery w Polsce.

Jesienna nowością TVN będzie także czteroodcinkowy dokument "Wracajcie, skąd przyszliście", w którym Piotr Kraśko w towarzystwie sześciu osób, trójki zwolenników i trójki przeciwników przyjmowania uchodźców, przebywa odwrotną drogę niż emigranci (do Kurdystanu).

Pozostałe programy w jesiennej ramówce TVN to kontynuacje dotychczasowych lub powroty po przerwie (np. "Top model").

Maciej Burlikowski 1530 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.