Wrześniowy "Women's Health" z akcją "Naga prawda o kobietach"

Projekt wspiera kampania reklamowa.

Wrześniowy numer magazynu "Women’s Health" poświęcony jest akcji "Naga prawda o kobietach", opowiadającej o nagości z kobiecego punktu widzenia. Biorą w niej udział wszystkie edycje pisma – od USA, przez RPA, po Polskę. Na okładkach pojawiła się amerykańska aktorka i tancerka Jenna Dewan, której najnowszy film "Berlin, I love you" wkrótce wejdzie na ekrany kin. Jak podkreślają wydawcy, wrześniowe numery mają być afirmacją kobiecego piękna, prezentowanego przez kobiety w różnym wieku, różnych rozmiarach i w różnych kolorach skóry.

Podobnie jak rok temu akcji „Naga prawda o kobietach” towarzyszy międzynarodowe badanie przeprowadzane przez "Women’s Health" wśród kobiet na wszystkich kontynentach. 32 proc. biorących udział w badaniu czuje się szczęśliwa w swoim ciele. Większość badanych przyznaje, że ich poziom samoakceptacji wzrósł od ubiegłego roku głównie dzięki zmianie trybu życia na zdrowszy.  63 proc. z nich uważa, że obraz własnego ciała ma bardzo duży wpływ na samopoczucie. 86 proc. wierzy, że ma wpływ na zmianę sprawności i wyglądu własnego ciała.

Ambasadorkami tegorocznej akcji w Polsce są kobiety, które w większości przeszły długą drogę od braku pewności siebie do akceptacji własnego ciała i odkrycia drzemiącej w nich siły. Wszystkie ambasadorki akcji zgodziły się pozować nago przed obiektywem Dominiki Cudy, inicjatorki projektu "Fake off! I am perfect" – kampanii społecznej, której celem jest pokazanie, czym jest normalność i samoakceptacja.

Projekt "Naga prawda o kobietach" będzie wsparty kampanią reklamową w prasie, internecie i mediach społecznościowych.  Elementem kampanii będą hashtagi: #WHStrong, #WHJestemsilna oraz #Fakeoff

Magazyn "Women’s Health" jest wydawany przez Motor-Presse Polska. Średnia sprzedaż pisma w okresie styczeń-maj 2018 wyniosła 40 150 egzemplarzy (źródło: ZKDP I-V 2018, średnie rozpowszechnianie wydań drukowanych).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.