Wedel wchodzi w kategorię zdrowych przekąsek

Na rynek trafiają batony Tak Prosto.

Wedel (Lotte Wedel) wchodzi w nową kategorię – batonów funkcjonalnych. Na rynek trafia marka Tak Prosto, batony, które mają być naturalnym źródłem magnezu, błonnika i tłuszczów nienasyconych. Mają również stanowić zdrową alternatywę dla przekąsek typowo słodkich pomiędzy posiłkami. W składzie batonów Tak Prosto występują miazga kakaowa i sezam .

W ramach linii stworzono pięć różnych batonów. Konsumenci mogą wybierać między wariantami sezam ze słonecznikiem i miodem oraz z dynią i miodem, a  dla amatorów gorzkiej wedlowskiej czekolady przygotowano trzy opcje smakowe: gorzka czekolada z orzechami i kulkami zbożowymi z 56 proc. w kakao w czekoladzie, Gorzka czekolada z żurawiną i quinoą z 56 proc. kakao w czekoladzie oraz Gorzka czekolada ze śliwką i musli z 80-proc. kakao w czekoladzie.

Linia batonów Tak Prosto ma być odpowiedzią na trend żywności funkcjonalnej i propozycją dla osób, które w nie chcą rezygnować ze zdrowia i smaku. Dzięki tekstom umieszczonym na etykiecie konsumenci poznają również funkcje prozdrowotne pełnione przez dany składnik, np. magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Na opakowaniach znajduje się też informacja o wielkości porcji produktu, która ma dawać efekt, o którym mówi oświadczenie. Sugerowana cena detaliczna za batonik to 2,99 zł.

Wprowadzenie batonów Tak Prosto na rynek wspierają działania w internecie i social mediach. Za kreację kampanii digital odpowiada agencja Geometry Global, a za obsługę PR i działania z influencerami odpowiedzialna jest agencja Walk PR. Batony Tak Prosto nie będą wpierane kampanią telewizyjną i nie będą promowane formatem kreatywnym z chłopcem na Zebrze.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.